Biuro Obsługi Klineta 68 479 22 74

Wymiana oleju

 

Proponujemy wymianę oleju Castrol na bardzo atrakcyjnych zasadach. Castrol jest producentem szerokiego asortymentu olejów dostosowanych do potrzeb silników wszelkich typów. Staranny dobór odpowiedniego oleju i jego regularne stosowanie ma decydujący wpływ na sprawność pojazdu.

CASTROL od 2001 roku jest częścią koncernu naftowego BP, do tego okresu był niezależną firmą olejową. Centrala znajduje się w Swidon w Anglii. W ciągu prawie stu lat działania CASTROL wyprodukował ogromna ilość różnorodnych środków smarnych i wprowadził wiele pionierskich rozwiązań. Od początku swojej historii Castrol był liderem we wprowadzaniu nowych technologii i utrzymywał technologiczną przewagę nad swoimi konkurentami. Dziś firma działa we wszystkich gałęziach transportu - od samochodowego po morski.

CASTROL prowadzi swoja działalność w czterech regionach Świata:

  • Castrol Europa,
  • Castrol Ameryka płn.,
  • Castrol Ameryka Centralna i Południowa,
  • Castrol region Azji i Pacyfiku, 

    Firma sprzedaje swoje produkty do ok.150 krajów.

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie jakiejkolwiek działalności gospodarczej, a w szczególności komunikacji i transportu, bez stosowania środków smarowych. Codziennie miliony osób korzysta w sposób pośredni lub bezpośredni z najcenniejszego produktu otrzymywanego z ropy naftowej, jakimi są oleje silnikowe. Olej silnikowy jest konstrukcyjnym elementem silnika, spełnia szereg ważnych funkcji min: zmniejszenie tarcia, zmniejszenie zużycia silnika, utrzymywanie silnika w czystości, ochrona przed korozja, odprowadzanie ciepła, doszczelnienie komory spalania.

Każdy olej silnikowy jest kompozycją składającą się z oleju bazowego oraz zestawu dodatków uszlachetniających. Ilość, rodzaj i wzajemne proporcje decydujące o jakości i klasie lepkości wytworzonego oleju. Istnieją dwa zasadnicze Źródła olejów bazowych stanowiących podstawowy składnik każdego oleju silnikowego:

  • oleje bazowe mineralne, pochodzące z przerobu ropy naftowej, służącej do produkcji mineralnych olejów silnikowych,
  • oleje bazowe syntetyczne otrzymywane drogą syntezy chemicznej oleju bazowego mineralnego z estrami, polialfoalefinami oraz poliestrami, służące do produkcji syntetycznych olejów silnikowych 
                  
 2019 Copyright Chma SP.j.