Biuro Obsługi Klineta +48 68 479 22 22 / +48 68 479 22 73 / +48 68 479 22 77

Wymiana oleju

 

Proponujemy wymianę oleju Castrol na bardzo atrakcyjnych zasadach. Castrol jest producentem szerokiego asortymentu olejów dostosowanych do potrzeb silników wszelkich typów. Staranny dobór odpowiedniego oleju i jego regularne stosowanie ma decydujący wpływ na sprawność pojazdu.

CASTROL od 2001 roku jest częścią koncernu naftowego BP, do tego okresu był niezależną firmą olejową. Centrala znajduje się w Swidon w Anglii. W ciągu prawie stu lat działania CASTROL wyprodukował ogromna ilość różnorodnych środków smarnych i wprowadził wiele pionierskich rozwiązań. Od początku swojej historii Castrol był liderem we wprowadzaniu nowych technologii i utrzymywał technologiczną przewagę nad swoimi konkurentami. Dziś firma działa we wszystkich gałęziach transportu - od samochodowego po morski.

CASTROL prowadzi swoja działalność w czterech regionach Świata:

  • Castrol Europa,
  • Castrol Ameryka płn.,
  • Castrol Ameryka Centralna i Południowa,
  • Castrol region Azji i Pacyfiku, 

    Firma sprzedaje swoje produkty do ok.150 krajów.

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie jakiejkolwiek działalności gospodarczej, a w szczególności komunikacji i transportu, bez stosowania środków smarowych. Codziennie miliony osób korzysta w sposób pośredni lub bezpośredni z najcenniejszego produktu otrzymywanego z ropy naftowej, jakimi są oleje silnikowe. Olej silnikowy jest konstrukcyjnym elementem silnika, spełnia szereg ważnych funkcji min: zmniejszenie tarcia, zmniejszenie zużycia silnika, utrzymywanie silnika w czystości, ochrona przed korozja, odprowadzanie ciepła, doszczelnienie komory spalania.

Każdy olej silnikowy jest kompozycją składającą się z oleju bazowego oraz zestawu dodatków uszlachetniających. Ilość, rodzaj i wzajemne proporcje decydujące o jakości i klasie lepkości wytworzonego oleju. Istnieją dwa zasadnicze Źródła olejów bazowych stanowiących podstawowy składnik każdego oleju silnikowego:

  • oleje bazowe mineralne, pochodzące z przerobu ropy naftowej, służącej do produkcji mineralnych olejów silnikowych,
  • oleje bazowe syntetyczne otrzymywane drogą syntezy chemicznej oleju bazowego mineralnego z estrami, polialfoalefinami oraz poliestrami, służące do produkcji syntetycznych olejów silnikowych 
        
 2022 Copyright Chma SP.j.